Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 5.kolo, VÝSLEDKY

29.01.2018

Poslední lednové pondělí a s ním i posledních 5 soutěžních otázek novoročního fanklubáckého vědomostního kvízu 2018 o půlroční permanentku na Slavii. Sítem předchozích čtyř kol prošlo úspěšně pouze šest soutěžících, kteří si to v pátém kole rozdají o hlavní cenu. Bodové rozdíly mezi touto šesticí jsou minimální, vyhrát může kdokoliv a nakonec možná rozhodne jediná špatná odpověď či doplňující podotázka. Hodně štěstí a vzhůru do toho! Aktualizace 2.2. 24:00: VÝSLEDKY 5. kola!

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 2.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 3.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 4.kolo, VÝSLEDKY

Aktualizace 2.2. 24:00: VÝSLEDKY 5. kola!

Ze čtvrtého kola postupovalo posledních 6 soutěžících s různým bodovým ziskem, což slibovalo drama až do konce. A to také přišlo. Pouze tři z těchto šesti zodpověděli správně všech pět otázek pátého kola včetně dvou bonusových pod otázek. Do puntíku se tak naplnilo přísloví, že zajíci se počítají až po honu... Kompletní výsledky najdete zde Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 5.kolo (Odpovědi).pdf. Správné odpovědi jsou označeny tučně.

21) Kapitán Slavie, mistr ligy se Slavií, vítěz Středoevropského poháru, vítěz španělské nejvyšší soutěže La Ligy a trenér Československé reprezentace. Kdo je oním mužem?
Ferdinand Daučík
(Všichni čtyři splňovali některé z kritérií, ale jediný Ferdinand Daučík všechny současně. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Dau%C4%8D%C3%ADk)

Ladislav Kubala
Josef Bican
Rudolf Vytlačil

22) Kterému týmu v 1. Československé lize se ve 30. letech 19. století přezdívalo „létající učitelé"?
SK Olomouc ASO
AFK Vršovice
RUSJ Užhorod
(Ze zmíněného klubu do Slavie přestoupil Alexa Bokšay, který byl učitel, stejně jako většina jeho tehdejších spoluhráčů. A protože se na zápasy 1. ligy létalo, přezdívka byla na světě. http://skslaviapraha.isport.blesk.cz/clanek/1860/byvaly-slavista-alexander-boksay.html)

AFK Union Žižkov

23) Který z uvedených hráčů současného A-týmu Slavie působil v nejvzdálenějším místě od Prahy (měřeno vzdušnou čarou)?
Ruslan Mingazov (Ašchabad 3701 km)
Ondřej Kúdela (Šymkent 4234.5 km)
Danny (Madeira 3215 km)
Přemysl Kovář (Haifa 2560.1 km)

23a) V kterém městě, resp. klubu to bylo?
Ordabasy Šymkent (hostování leden 2014 až leden 2015)

24) Ještě před vznikem první celostátní ligové soutěže se na počátku 19. století střetávali mužstva v Poháru dobročinnosti, který 3x vyhrála Slavia. Kdo byl jejím nejčastějším soupeřem v boji o tento pohár?
ČAFC Vinohrady
SK Viktoria Žižkov
(Pohár dobročinnosti neboli Charity Cup byl první pohárovou soutěží ve fotbale, de facto předchůdce dnešního Poháru FAČR. Ve finále byla Slavia celkem 5x a z toho 3x byla jejím soupeřem Viktoria Žižkov. https://cs.wikipedia.org/wiki/Poh%C3%A1r_dobro%C4%8Dinnosti)
SK Smíchov
AC Sparta Praha

25) Kdy byl založen Sportovní klub Slavia?
2. listopadu 1892
23. listopadu 1892
14. října 1894
31. května 1895
(Historie Slavie se sice datuje již od 2. listopadu 1892, kdy byl založen Akademiský cyklistický odbor Slavia, zkratka ACOS, ale "Sportovního klubu Slavia", u jehož zrodu stál Jaroslav Hausman, byl založen až o cca dva a půl roku později a prvním starostou se stal pan Ankrt.

25a) Kdo byl prvním starostou toho klubu?
Karel Ankrt

Odpovědi 5. kola budou přijímány nejpozději do pátku 2. 2. 2018 a můžete je zadávat buď níže v okně nebo na samostatné stránce zde: https://goo.gl/forms/kGrPU0gDRhEcV7MX2. Opětovně upozorňujeme, že každý soutěžící může soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné emailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefoním číslem soutěžícího.