Přejít na hlavní stránku | Nezobrazovat

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 4.kolo, VÝSLEDKY

22.01.2018

Přehoupli jsme se do druhé poloviny vědomostního kvízu o permanentku na Slavii a z původních více jak osmdesáti soutěžících zůstalo jen šest statečných. O výherci tak možná rozhodne jediná špatná odpověď, která učiní někoho šťastným a jiného odsoudí na druhé místo. Uvidíme, zda to nebude právě jedna z otázek 4. kola, která rozhodne. Držíme palce všem soutěžícím a pojďme do toho. Aktualizace 26.1. 23:00: VÝSLEDKY 4. kola!

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 2.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 3.kolo, VÝSLEDKY

Aktualizace 26.1. 23:00: VÝSLEDKY 4. kola!

V předposledním kole už zůstalo pouze šest soutěžících, kteří prošli z kola předchozího. Avšak proti minulému kolu někteří bohužel s jednou chybou a tak se nám celkový počet soutěžících s plným bodovým počtem opět zmenšil. Kompletní výsledky najdete zde Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 4.kolo (Odpovědi).pdf. Správné odpovědi jsou označeny tučně.
Otázky 5. kola budou zveřejněny na webu v pondělí 29.1.

16) Jedním z prvních symbolů Sportovního klubu Slavia byl kroj - červenobílý dres, tak jak jej známe dnes. Co ale ještě příslušelo k tomuto tradičnímu kroji-dresu?
Červená čapka
(Klubovými symboly byl kroj, znak, vlajka a odznak a součástí kroje-dresu byla červená čapka http://www.slavia.cz/zobraz.asp?t=klub-historicka-esej)

Červená šerpa
Modré podkolenky
Odznak

17) Kdo byl prvním ligovým střelcem v novém stadionu Slavie, tj. dnešní Eden Areně?
Vladimír Šmicer
Daniel Pudil
Jaroslav Černý
Tijani Belaid

18) V dřívějších dobách byla běžná všestrannost sportovců, kdy provozovali současně více sportů. Který československý sportovec získal medaili na mezinárodní scéně ve dvou nejmasovějších kolektivních sportech, tzn. medaili z MS, ME či OH ve fotbale a současně v i hokeji?
Karel „Káďa" Pešek
Vlastimil Bubník
(Jaroslav Drobný byl skvělý hokejista a tenista, ale dva kolektivní sporty provozovali zbylí tři pánové, z nichž nejúspěsnější, a tedy majitel několika mezinárodních medailí, byl Vlastimil Bubník - majitel bronzu z ME ve fotbale, bronzu z OH v hokeji a tří medailí z MS v hokeji. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastimil_Bubn%C3%ADk)

Jaroslav Drobný
Josef Šroubek

19) Kdo je nejlepší střelec československé fotbalové reprezentace?
Jan Koller
Pavel Kuka
Antonín Puč
(Jan Koller je sice z 55 brankami nejlepší střelec reprezentace, ale České nikoliv Československé, tím je Antonín Puč z 34 či 35 jak uvádí různé zdroje https://repre.fotbal.cz/tym/historicke-statistiky/1)

Zdeněk Nehoda

20) Který z aktivních hráčů vstřelil nejvíce branek v historii mistrovství světa ve fotbale?
Miroslav Klose
Thomas Müller
James Rodríguez
David Villa

Kolik branek tento hráč nastřílel?
10

Odpovědi 4. kola budou přijímány nejpozději do pátku 26. 1. 2018 a můžete je zadávat buď níže v okně nebo na samostatné stránce zde: https://goo.gl/forms/sCMzLALaf6pzzphD2. Opětovně upozorňujeme, že každý soutěžící může soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné emailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefoním číslem soutěžícího.